Zautomatyzowane cięcie elementów stalowych

Absolutna większość firm z branży stalowej boryka się obecnie z niedoborem wykwalifikowanej kadry, co ma wpływ na wykonywanie podstawowej operacji, czyli cięcia stali. Często to proste zadanie staje się wąskim gardłem w procesie produkcyjnym, co ma przełożenie na możliwości wytwórcze całego zakładu. Sposobem na zoptymalizowanie i usprawnienie procesu produkcji jest jego automatyzacja, dzięki której można również liczyć na poprawę powtarzalności ciętych detali. Wbrew pozorom nie musi się to wcale wiązać z wielkimi nakładami inwestycyjnymi. Automatyczne przecinarki taśmowe i tarczowe czołowego światowego producenta BEKAMAK pozwalają na zrobienie dużego kroku w procesie unowocześniania produkcji niezależnie od wielkości zakładu.

Przecinarki BEKAMAK dynamicznie zdobywają rynki europejskie, w szczególności niemiecki, rosyjski, francuski i polski. Tylko w Polsce pracuje ponad 700 przecinarek tego producenta. Swój sukces BEKAMAK zawdzięcza jakości i solidności wykonania w połączeniu z atrakcyjną ceną. Cechą charakterystyczną przecinarek BEKAMAK jest ich masywność. Ten z pozoru oczywisty parametr w rzeczywistości przekłada się bezpośrednio na zapewnienie stabilności i sztywności podczas cięcia, obrazując jednocześnie filozofię producenta BEKAMAK, którego celem jest dostarczenie maszyny, mogącej pracować na produkcji przez wiele lat.

Seria XS CNC posiada wszystkie cechy serii CS, a dodatkowo posuw cięcia realizowany jest w niej za pomocą śruby kulowej i serwomotoru, co pozwala na pełną kontrolę nad całym procesem cięcia. Seria XS z uwagi na konstrukcję HEAVY DUTY jest w pełni przygotowana do stosowania pił węglikowych. Inteligentne oprogramowanie CNC SMART, daje możliwość zapamiętywania najbardziej optymalnych parametrów cięcia dla różnych materiałów i kształtów oraz różnych taśm tnących. System automatycznej kontroli odchyłki taśmy podczas cięcia eliminuje ryzyko związane z uszkodzeniem taśmy i utratą dokładności na prostopadłości ciętego materiału. Za automatyczne napinanie taśmy i stałą kontrolę naciągu odpowiada siłownik hydrauliczny. Umożliwia on również luzowanie/naciąganie taśmy podczas postoju maszyny, w celu zwiększenia żywotności taśmy.

Z systemem podawczym opartym na serwomotorze i śrubie kulowej. Gwarantuje to powtarzalną dokładność podawania materiału w tolerancji +/- 0,1 – 0,15 mm na jeden skok wózka. Roboczy posuw cięcia realizowany jest za pomocą układu hydraulicznego, umożliwiającego łatwą regulację ciśnienia posuwu. Przecinarki tej serii idealnie nadają się zarówno do cięcia pojedynczego jak i pakietowego pod kątem prostym. Pochylenie taśmy o 2° wraz z opcjonalnymi dociskami górnymi ułatwia cięcia pakietowe przekrojów prostokątnych oraz okrągłych. Wysokie i masywne imadła zapewniają stabilne zamocowanie materiału podczas cięcia.
W przypadku wielkoseryjnej, powtarzalnej produkcji, gdzie istotna jest bardzo duża dokładność cięcia, godna uwagi jest seria przecinarek tarczowych BMDO XS CNC, zaprojektowana do wysokowydajnego cięcia pod kątem prostym wałków i rur grubościennych, szczególnie ze stali twardych. Podstawowymi narzędziami, które znajdują zastosowanie w przecinarkach tej serii są piły tarczowe HM z zębami na bazie cermetu lub węglika spiekanego. Możliwe jest również użycie frezów tarczowo-piłkowych HSS. Przecinarki osiągają najwyższe w swojej klasie prędkości cięcia – aż do 280m/min, co pozwala na najefektywniejsze wykorzystanie nowoczesnych pił z zębami z węglika spiekanego z pokryciem PVD, zapewniając ekstremalnie dużą wydajność produkcyjną przy zachowaniu dokładności cięcia na poziomie 0,1mm. Przecinarki współpracują z automatycznym 6-metrowym systemem załadunku materiału, który pozwala na załadowanie całej wiązki wałków lub rur.

Jako wyłączny dystrybutor przecinarek BEKAMAK, firma PAX PHU gwarantuje wysoką jakość obsługi w zakresie realizacji zamówień. Każdy przedsiębiorca, który zdecyduje się na zakup dowolnego urządzenia w firmie PAX PHU może liczyć na specjalistyczną pomoc i doradztwo, serwis, a także gwarancję jakości.

Więcej informacji pod numerami tel.: 505 812 505 oraz 513 905 405 lub mailowo maszyny@pax-maszyny.pl